X
تبلیغات
ا.:ا کـافه مخــلوطـ ا:.ا
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


سلامـم به گـرمای دسـتت ای دوســت
دلـم لحظـه ای بـا دلت روبه روسـت
بگـو عاشقی تا سـلامت کنمـ
تمـام دلم را به نـامت کـنم
ـــِـِـِِـِـِـِــــ
درود بـیکرانـ به خوانندگـان
همونطـور که از اسـم پیـداست اینجـا همه چـی پیـدا میشـه..
نظرسنجی
    کدام قسمت وبلاگ به نظرتان به دردتان میخورد؟


مننژیت من را به مرگ نزدیك كرد

دونالد ساترلند

بازیگر كانادایی فیلم «مش» نیز تجربه نزدیك به مرگ داشت. دونالد ساترلند زمانی این تجربه را داشت كه در سال 1979 به‌دلیل ابتلا به مننژیت در آستانه مرگ قرار گرفت.
دونالد می‌گوید:« ناگهان درد، تب و پریشانی حادی بر من غلبه كرد. من بالای بدنم شناور بودم و با حباب آبی روشن احاطه شده بودم كه ناگهان دور از تختم شروع به سر خوردن در تونلی طولانی كردم ولی بلافاصله خودم را در بدنم مشاهده كردم. پزشكان بعدها به من گفتند من برای مدتی كوتاه مرده بودم.»


آمپول اشتباه من را شناور كرد

جین سیمور

جین سیمور، یكی از بازیگران سبك كلاسیك است كه همه ما او را با نقشی كه در سریال «پزشك دهكده» ایفا كرد، به‌خوبی می‌شناسیم. زمانی كه این بازیگر انگلیسی 36 سال داشت، به آنفلوآنزای شدید مبتلا شد، به همین دلیل پزشك برای او آمپول پنی‌سیلین تجویز كرد و تزریق همین آمپول بود كه او را به مرگ نزدیك كرد. جین می‌گوید: «من كاملا از بدنم خارج شده بودم چون می‌توانستم بدنم را روی تخت ببینم. اطرافیان را می‌دیدم كه دور من جمع شده بودند و به یاد می‌آورم كه همگی تلاش می‌كردند من را زنده نگه‌دارند. من بالای سر آن‌ها و در گوشه‌ای از‌ اتاق نگاه‌شان می‌كردم و می‌دیدم كه آن‌ها مدام در حال تزریق داروهایی برای بازگرداندنم هستند. در یك لحظه تمام زندگی‌ام پیش چشمانم آمد. در آن حال به تنها چیزی كه فكر می‌كردم این بود كه دلم می‌خواهد زنده بمانم چون نمی‌خواهم فرد دیگری از بچه‌هایم مراقبت كند. من در این خیال شناور بودم كه «نه نمی‌خواهم بمیرم. من آمادگی ترك فرزندانم را ندارم» و این زمانی بود كه به خداوند گفتم: «خداوندا!  كمك كن من زنده بمانم.» حدود 30 ثانیه مرده بودم. هر چند باور داشتم مرده‌ام اما می‌توانم به خاطر بیاورم كه پزشكان تلاش زیادی برای بازگرداندنم می‌كردند. در همین لحظه متوجه شدم من نخواهم مرد و بلافاصله خودم را در بدنم دیدم.»


جراحی من را به نقطه‌ای روشن هدایت كرد

الیزابت تیلور

بازیگر بریتانیایی و برنده 2‌جایزه اسكار از تجربه‌ای می‌گوید كه حین جراحی با آن روبه‌رو شده است. الیزابت تیلور در مصاحبه‌ای كه توسط لری كینگ در شبكه سی‌ان‌ان پخش شد، درباره عبور از یك تونل به سمت نقطه‌ای روشن صحبت كرد. این بازیگر افسانه‌ای سینما توضیح داد كه چطور روی تخت جراحی حدود 5 دقیقه مرده بود. او می‌گوید: «درحالی‌كه از لحاظ كلینیكی مرده بودم با روح مایكل تاد، همسر سابقم كه علاقه زیادی به او داشتم، مواجه شدم. من می‌خواستم كنار تاد بمانم اما تاد من را ترغیب كرد  تا به زندگی برگردم.» به‌دنبال احیای تیلور، تیم 11‌نفره پزشكی از جمله پزشكان، پرستاران و... اظهارات او را از این واقعه و مرگ چند دقیقه‌ای او تایید كردند.

تیلور می‌گوید: «من كاملا احساس كردم كه مرده‌ام و در همین حال حبابی را دیدم. صحبت كردن از آن بسیار سخت است و شاید به‌نظر واقعی نیاید اما این اتفاق در اواخر دهه 50 میلادی افتاد درحالی‌كه من، مایك را 2سال قبل از آن در سانحه هوایی از دست داده بودم. حدود 5 دقیقه از دنیا رفتم. وقتی این موضوع را برای برخی از دوستانم تعریف كردم به‌نظرم رسید باور آن برای‌شان سخت است. بنابراین با خودم فكر كردم شاید بهتر باشد در این مورد سكوت كنم. مدتی طولانی در این‌باره هیچ صحبتی نكردم اما حالا آن را با افرادی كه چنین تجربه‌ای داشته‌اند به اشتراك می‌گذارم چون من دیگر از مرگ نمی‌ترسم. به‌نظر من این قدرت و عشق مایك بود كنوع مطلب : متفرقـه از متفرقه ، متفرقه ، داستانک ،
جمعه ۱۲ خرداد ۱۳۹۱
ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :