X
تبلیغات
ا.:ا کـافه مخــلوطـ ا:.ا
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


سلامـم به گـرمای دسـتت ای دوســت
دلـم لحظـه ای بـا دلت روبه روسـت
بگـو عاشقی تا سـلامت کنمـ
تمـام دلم را به نـامت کـنم
ـــِـِـِِـِـِـِــــ
درود بـیکرانـ به خوانندگـان
همونطـور که از اسـم پیـداست اینجـا همه چـی پیـدا میشـه..
نظرسنجی
    کدام قسمت وبلاگ به نظرتان به دردتان میخورد؟


دریافت ماساژ و دیگر مهارت‌های یداوی كه از جمله شیوه‌های درمانی طب مكمل و جایگزین در جهان است، تاثیر زیادی در روند درمان افسردگی در كودكان و بزرگسالان دارد. براساس یافته‌های متخصصان دریافت ماساژ از سوی درمانگران می‌تواند تاثیر زیادی بر هورمون استرس كورتیزول داشته باشد. در حقیقت ماساژ می‌تواند میزان ترشح هورمون استرس را در بدن كاهش داده و انتقال هورمون سروتونین و هورمون دوپامین كه برای ایجاد آرامش و ریلكسی اعصاب لازم است را در بدن تقویت كند. این هورمون‌ها از جمله مهم‌ترین هورمون‌هایی هستند كه تاثیر بسیار قدرتمندی بر درمان افسردگی در كودكان و بزرگسالان دارند. علاوه بر ماساژدرمانی، تكنیك‌های دیگری چون ریلكسیشن، گوش سپردن به موسیقی‌های خاص و تمرینات تنفسی نیز از دیگر شیوه‌های طب مكمل و جایگزین است كه برای درمان افسردگی كارایی بسیار زیادی دارد.


هنر هم می‌تواند دارو باشد

بسیاری از متخصصان طب جایگزین معتقدند استفاده از هنردرمانی و خلق آثار هنری در درمان انواع افسردگی مؤثر است. در شیوه هنردرمانی از انواع هنرهای بصری برای درمان افسردگی كمك گرفته می‌شود. در این شیوه افكار، اندیشه‌ها و احساسات بیمار به واسطه خلق آثار هنری و خلاقانه به درمانگر منتقل شده و متخصص برای درمان بیمار اقدامات لازم را انجام می‌دهد. در این روش متدهای مختلفی از مكتب هنردرمانی مثل نقاشی‌درمانی، قصه‌درمانی، رنگ‌درمانی، تئاتردرمانی و دیگر متدهای هنردرمانی مورد استفاده درمانگران قرار می‌گیرد.  این شیوه‌ها با كمك تكنیك‌هایی خاص، بیمار را دعوت به خلق اثر هنری كرده و به این وسیله روند درمانی را به سرانجام می‌رسانند. 


كاهش اضطراب با متدهای ریلكسی

تكنیك‌ها و متدهای ریلكسیشن از جمله شیوه‌هایی است كه بسیاری از متخصصان برای درمان افسردگی و اضطراب از آن استفاده می‌كنند. این متدها از جمله ساده‌ترین شیوه‌های درمانی در طب جایگزین هستند كه از سوی درمانگر به بیمار آموزش داده می‌شود. بیمار با انجام این تكنیك‌ها می‌تواند با ریلكس كردن عضلات خود از میزان اضطراب و استرس واردشده به بدنش بكاهد. در تحقیقاتی كه متخصصان در زمینه درمان افسردگی‌ها با شیوه‌های كششی انجام دادند، این نتیجه به دست آمد كه استفاده از این متد در كنار سایر شیوه‌های درمانی روند درمان بیماری را بسیار تسریع می‌كند. به گفته متخصصان، اگرچه ممكن است این تكنیك‌ها تاثیرات فوری و آنی در درمان افسردگی نداشته باشند اما به مرور زمان موجب درمان و تسریع روند درمانی بیماری افسردگی به ویژه در كودكان و كهنسالان می‌شوند.

داروهای خطرناك

براساس تحقیق‌های انجام شده از سوی محققان استرالیایی و آنالیز داده‌های به دست آمده، این نتیجه به دست آمده  كه داروهای ضد‌افسردگی موجب بروز رفتارهای پرخطر در برخی از بیماران می‌شود و احتمال بروز برخی از این رفتارها مثل خودكشی را در میان بیماران افسرده بالا می‌برد. به همین دلیل است كه برخی از شركت‌های تولید‌كننده داروهای ضدافسردگی روی بسته‌بندی‌های خود ذكر می‌كنند كه این داروها تمایل به‌خودكشی را در افراد مبتلا به افسردگی بالا می‌برد و مصرف آنها برای گروه سنی زیر 18 سال مجاز نیست.نوع مطلب : متفرقـه از متفرقه ، اخبار ،
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۱
ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :